Gerėjant gyvenimo sąlygoms, ilgėja naminių gyvūnų gyvenimo trukmė. Norint, kad augintinis gyventų ilgai, reikia jam suteikti pačią geriausią priežiūrą kiekvienu jo gyvenimo etapu. Šeimininkai dažnu atveju nenori pripažinti, kad jų augintinis sensta, todėl nesiima jokios ypatingos priežiūros gyvūno senatvei palengvinti. Ką būtina žinoti apie auksinio amžiaus augintinių poreikius?
Pirmi senėjimo požymiai
Kiekvienas augintinis sensta skirtingai, tai labai individualu. Pavyzdžiui, mažų veislių šunys gyvena ilgiau nei didelių veislių, todėl ir senti jie pradeda vėliau.
Gyvūnui senstant jo organizmas keičiasi, sulėtėja medžiagų apykaita, sumažėja fizinis aktyvumas, augintinis pradeda ilgiau miegoti. Gali pasikeisti ir keturkojo charakteris – gyvūnas gali tapti irzlesnis arba, atvirkščiai, meilesnis. Ilgainiui prastėja rega ir klausa, gebėjimas mokytis, koncentruoti dėmesį.
Pagrindinės su amžiumi susijusios problemos yra odos, virškinamojo trakto sutrikimai, širdies ir kraujagyslių sistemos, kvėpavimo takų, sąnarių ir skeleto, šlapimo takų ir endokrininės ligos. Dauguma šių problemų yra susijusios su pasikeitusiais mitybiniais poreikiais.
Kaip tinkamai pasirūpinti senstančiu augintiniu?
Fizinis krūvis. Senstant sumažėja aktyvumas, augintinis tingi žaisti, daugiau miega, šunys nerodo didelio noro eiti į ilgus pasivaikščiojimus. Tačiau nedidelis fizinis krūvis gyvūnui yra būtinas, siekiant išlaikyti optimalų kūno svorį, sveikus sąnarius ir raumenis.
Reguliarūs vizitai pas veterinarijos gydytoją. Rekomenduojama pas veterinarijos gydytoją su senstančiu augintiniu lankytis mažiausiai 1 kartą per metus, geriausia – kas pusmetį. Nemažai ligų nėra pastebimos iš karto ar matomos išorėje, todėl labai svarbu nuolat sekti augintinio sveikatą. Be to, profilaktinė apžiūra kainuos pigiau nei ligos gydymas.
Sveikatos būklės sekimas. Su amžiumi padažnėja tam tikrų ligų rizika. Pastebėjus tokius simptomus, kaip staigus svorio kritimas ar priaugimas, padidėjęs troškulys ir gausesnis šlapinimasis, pakitęs apetitas, viduriavimas ar vėmimas, nedelsiant kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Senstantiems augintiniams tokie simptomai gali būti labai rimtų ligų požymiai.
Senjorui tinkamas pašaras
Kadangi senstant sulėtėja medžiagų apykaita ir energijos išeikvojimas, reikia pasirinkti specialiai senstantiems augintiniams skirtą pašarą. Jis turi būti mažiau kaloringas bei su pakankamu kiekiu baltymų raumenų masei palaikyti.
Taip pat svarbu, kad pašaras būtų lengvai virškinamas, nes senstant suprastėja virškinimas ir riebalų absorbcija. Dėl to patariama šerti dažniau ir mažesniais kiekiais.
Todėl rekomenduojame Jums
HiQ Golden Age Care ir
HiQ Mini Golden Age Care pašarus senstantiems šunims ir
HiQ Golden Age Care pašarus senstančioms katėms. Šie produktai puikiai subalansuoti palaikyti vyresnių augintinių sveikatą ir gerą savijautą. Visos sudedamosios dalys yra parinktos ir apdorotos taip, kad palengvintų šiuos senėjimo procesus: sulėtėjusį virškinimą, judrumo stoką, silpnesnę natūralią organizmo apsaugą. Produktai papildyti L-karnitinu, padedančiu versti riebalus į energiją, taip nekaupiant jų ir palaikant optimalų kūno svorį.